Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Model gnoseologic transdisciplinar  (Citit de 5159 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline protelisav

• Cool Junior
  • **
  • Mesaje postate: 60
  • Liked: 37
  • Likes Given: 2
Re: Model gnoseologic transdisciplinar
« Răspuns #15 : 29 Ianuarie 2014, 14:58:42 »
Raţiunea fără pasiune este ca o catedrală fără rezonanţă. Creativitatea este o posibilitate veritabilă de a ne justifica existenţa în Univers.
Când te afli la frontierele cunoaşterii trebuie să priveşti dincolo de orizont.

http://forum.portal.edu.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=2449053

Offline alx

• Administrator
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,167
  • Gen: Bărbat
  • E greu sa vorbesti despre adevar...
  • Liked: 561
  • Likes Given: 667
« Răspuns #16 : 29 Ianuarie 2014, 22:44:09 »
Sincer,am lasat topicul deschis pana acum in speranta...da chiar,ce speram? Ca il veti transforma intr-un blog personal? Unde sa va publicati...reflectiile? Ca exact asta s-a intamplat...
Stiu...sunt limitat in gandire,si nu pot cuprinde cu mintea-mi ingusta orizontul vast deschis de postarile dvs.,asa ca pot face un singur lucru: sa declar acest topic drept...TOPIC BLOCAT!   Cand voi constata ca postarile dvs. au o cat de mica legatura cu tematica acestui forum,PE CARE SA O VAD SI EU,imi va face o deosebita placere sa il redeschid...pana atunci...asta e!
     O seara buna!
”O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit.”

Forum RUFOn

« Răspuns #16 : 29 Ianuarie 2014, 22:44:09 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.