Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: (off-topic) Re: Despre Romania  (Citit de 6441 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline terraflorin

• Cool
  • Mesaje postate: 390
    • blog
  • Liked: 210
  • Likes Given: 404
(off-topic) Re: Despre Romania
« : 10 Decembrie 2013, 16:30:01 »
Despre Romania? Situaţia din 2013:
...[EDITAT]...
Nu ca n-as fi de acord cu cele ce le-ai scris, dar probabil ca nu ai citit tot topicul altfel, te lamureai in ce scop a fost deschis:

Topicul l-am deschis pentru chestii faine din si despre Romania care inca se mai intampla, si nu pentru mizerii politice de care toti sunt satui si lamuriti... :oops:

StarDust.
« Ultima Modificare: 10 Decembrie 2013, 17:49:54 de StarDust »

Offline terraflorin

• Cool
  • Mesaje postate: 390
    • blog
  • Liked: 210
  • Likes Given: 404
Re: (off-topic) Re: Despre Romania
« Răspuns #1 : 10 Decembrie 2013, 17:51:40 »
Despre Romania? Situaţia din 2013:
...[EDITAT]...
Nu ca n-as fi de acord cu cele ce le-ai scris, dar probabil ca nu ai citit tot topicul altfel, te lamureai in ce scop a fost deschis:

StarDust.
Trebuia să faci ca mine, care mai demult am deschis pe un site ''advers'' un topic care avea un titlu clar: (Chestii) pozitive despre România  :wink:

Offline andrei

• Cool
  • Mesaje postate: 348
  • Liked: 9
  • Likes Given: 1272
Re: (off-topic) Re: Despre Romania
« Răspuns #2 : 10 Decembrie 2013, 21:11:00 »
  De curios...a avut viata lunga,sau a sucombat rapid ca orice chestie pozitiva in Romania?
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Offline Arhanghelul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,971
  • Gen: Bărbat
  • η τελευταία σταματάει το φως
  • Liked: 925
  • Likes Given: 5451
Re: Despre Romania
« Răspuns #3 : 11 Februarie 2014, 20:57:20 »
De ce sa transpiram noi ... sa transpire alti ...

Tanith BELBIN & Benjamin AGOSTO OD Cup Of China 2009
« Ultima Modificare: 11 Februarie 2014, 20:58:25 de Arhanghelul »
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 4,726
  • Ozenaut precaut
    • Povestoteca SF
  • Liked: 3832
  • Likes Given: 12296
Re: (...foarte ontopic) Re: Despre Romania
« Răspuns #4 : 14 Martie 2014, 10:06:25 »
Dupa ce-am aflat stirea ca Aura Urziceanu vrea sa renunte la cetatenia romana (nimic anormal pina aici - liberul arbitru e al fiecaruia in anumite limite), am fost curios sa-i vizitez si blogu':

http://auraurziceanu.wordpress.com/2014/03/03/romaneii-romanashitigani-shi-alte-ploshnite/#comments

...ca sa descopar (surprins, recunosc) doar o alta o tiganca agramata care ne face pe noi... tigani :-D - si inca in corpore.

Nu m-am omorit vreodata dupa stilul ei de cintat, da' acu' cred ca-s unul din nenumaratii romani "simpli" indignati si dezamagiti - ba chiar scarbiti - de pozitia ei, prin care nu face decit sa se autoacuze de tarele iresponsabil azvirlite-n carca tuturor romanilor (rautate, prostie, nerusinare etc.) :x
Poate-i doar parerea mea si asta, evident.

P.S. Abia acum observ c-am postat din graba la... cosul de gunoi. :lol: Mea culpa - rog deci stimatii moderatori sa mute postarea unde trebuie.

« Ultima Modificare: 14 Martie 2014, 10:12:34 de Xanadron »
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Forum RUFOn

Re: (...foarte ontopic) Re: Despre Romania
« Răspuns #4 : 14 Martie 2014, 10:06:25 »

Offline Arhanghelul

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,971
  • η τελευταία σταματάει το φως
  • Liked: 925
  • Likes Given: 5451
Re: Despre Rumania
« Răspuns #5 : 30 August 2015, 09:53:18 »
""de la Rîm ne tragem"" ...

https://www.youtube.com/watch?v=XXniHrGB5fc

http://www.romlit.ro/origine_roman_sau_origine_trac

P.S. Din pacate ... Rumania este la ... Cosul de gunoi ... al istoriei? ...  :mrgreen:
« Ultima Modificare: 30 August 2015, 10:05:06 de Arhanghelul »
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Forum RUFOn

Re: Despre Rumania
« Răspuns #5 : 30 August 2015, 09:53:18 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.