Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Obiect cilindric stationeaza in pozitie verticala - ochii sus pe cer  (Citit de 52435 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline xperyens

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,134
  • Gen: Bărbat
  • E greu sa vorbesti despre adevar dar usor sa minti
  • Liked: 746
  • Likes Given: 1742
Salut,

Astazi, 8 noiembrie 2013, am fost sunat pe la ora 17 de un prieten care mi-a spus ce a vazut pe cer. Era pe autostrada A2, spre Fetesti, si inainte sa intre in Popesti Leordeni a vazut un cilindru de culoare maro/gri care statea la punct fix la aproximativ 300 de metri altitudine. Distanta apreciata pe el pe orizontala era tot de aproximativ 300 de metri. El a estimat ca acel corp avea cam 10 metri inaltime. Cilindrul statea vertical, nu orizontal. L-a observat timp de 10 minute dupa care a disparut stand in acelasi punct.
Surescitat, m-am dus sa ma uit pe cer, eu lucrez intr-o cladire la etajul 12. M-am uitat spre orizont si am vazut o lumina puternica stationara care palpaia (precum o stea) cu o lumina alba. A inceput sa-si mareasca intensitatea, devenind portocalie, dupa care a devenit rosie; in acest timp urca usor. Sub ea a aparut o alta lumina, mai slaba care a inceput sa se deplaseze spre dreapta. Prima lumina a inceput sa coboare, uneori disparand de tot (nu mai lumina). Ciclul s-a repetat de vreo 7-8 ori, cat am vazut eu, si toate luminile care aparea sub, mergeau in aceeasi directie. O sa postez si un film cu aceste lumini, am reusit sa inregistrez.

Vreau sa va rog sa va uitati cat mai mult pe cer in aceasta seara ca se pare ca e plina de evenimente. Eu stau pregatit sa filmez.

O seara bogata,
« Ultima Modificare: 08 Noiembrie 2013, 20:11:57 de xperyens »

Offline alx

• Administrator
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,167
  • E greu sa vorbesti despre adevar...
  • Liked: 561
  • Likes Given: 667
Re: Obiect cilindric stationeaza in pozitie verticala - ochii sus pe cer
« Răspuns #1 : 08 Noiembrie 2013, 20:46:39 »
aceasta seara ca se pare ca e plina de evenimente.
Confirm.
”O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit.”

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #2 : 08 Noiembrie 2013, 21:18:13 »
O mica completare.

Luminile pe care le-am observat eu, erau pozitionate in pe directia Nord-Vest-Vest a capitalei. Eu ma aflam undeva in zona Piata Muncii.

Mai tarziu, pe la ora 19 am vazut din zona Piata Operei, o lumina asemanatoare ce initial a stationat dupa care a inceput o deplasare lenta (lumina alba ce devine portocalie si are o crestere in intensitate) uitandu-ma catre Sud-ul capitalei. Aceasta se deplasa pe directia Sud-Nord.

Obiectul cilindric observat de amicul meu era pozitionat la iesirea din Bucuresti pe A2, inainte si in timp ce trecea de Popesti Leordeni, uitandu-se spre Glina.

Offline jean

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,776
    • DFI Recreativ
  • Liked: 367
  • Likes Given: 211
« Răspuns #3 : 08 Noiembrie 2013, 22:59:01 »
Observatie in Bucuresti
In jurul orei 17.15 ma aflam in parcul Herastru asteptand sa se intunece mai bine pentru a fotografia luminile de pe Sky Tower, turnul inalt de pe locul fostei fabrici FEA. La un moment dat undeva in stanga lui la o inaltime de 30-35 grade, am observat o lumina galbena de marime aparenta cat planeta Marte ce cobora cu un anumit unghi spre sol. Avea o viteza mult mai mare ca a unui avion dar mai mica ca a majoritati meteoritilor observati de mie. S-a stins, a disparut, la inaltime mica deasupra constructiilor si vegetatiei din fundal. Am crezut ca este vorba de un meteorit sau un rest spatial. Nu stiu daca are legatura cu observatia voastra cu toate ca ora corespunde dar cred ca merita aminita. Poate a mai observat-o si altii.
O harta cu locul si directia observatiei am atasat mai jos. Vezi sageata rosie din stanga.
Adevarul este dincolo de noi

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #4 : 08 Noiembrie 2013, 23:12:50 »
Salut jean,

Consider ca lumina pe care ai vazut-o facea partea din luminile (care pareau sa apara sub prima lumina care nu facea decat sa se ridice si sa coboare la fiecare ciclu aparand o alta lumina sub, din senin) care plecau din directia NVV spre NE, le-am prins inregistrate de la etajul 12, deci se observa unde dispar unele.
Sper sa revin cat mai repede cu inregistrarea, am folosit camera unui coleg si dureaza putin transferul, clipul are vreo 18 minute.

Forum RUFOn

« Răspuns #4 : 08 Noiembrie 2013, 23:12:50 »

Offline TheStrangeMan

• Junior
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Liked: 10
  • Likes Given: 10
« Răspuns #5 : 09 Noiembrie 2013, 03:06:49 »
Asteptam cu interes filmuletul. Cred ca e una din cele mai bune si cele mai credibile relatari pe care le-am citit in ultima vreme.

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,675
  • Liked: 2581
  • Likes Given: 5387

Sper sa revin cat mai repede cu inregistrarea, am folosit camera unui coleg si dureaza putin transferul, clipul are vreo 18 minute.

ce inseamna '' putin'' in acceptiunea ta , colega @xperyens  ? daca tot ne-ai infierbantat aseara cred ca Noblesse oblige in a pune cat mai repede clipul , preferabil neprelucrat  :-D
  Zic si eu ...

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #7 : 09 Noiembrie 2013, 13:44:07 »
Speram ca acel putin sa se rezume la seara de ieri. Nici pana acum nu l-am primit de la coleg, i-am trimis mesaj sa vad daca pot sa trec pe la el sa-l iau pe stick. Inteleg intr-un fel pentru ca a fost vorba de Vineri seara; crede-ma ca si eu stau ca pe ace, nu am vazut inregistrarea pana acum, doar in momentul filmarii.

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #8 : 09 Noiembrie 2013, 13:50:28 »
Am vorbit acum cu colegul, e la munte, deci pana maine nu cred ca sunt sanse sa fac rost de el :(

Offline terraflorin

• Cool
  • Mesaje postate: 390
    • blog
  • Liked: 210
  • Likes Given: 406
« Răspuns #9 : 09 Noiembrie 2013, 15:47:35 »
Am vorbit acum cu colegul, e la munte, deci pana maine nu cred ca sunt sanse sa fac rost de el :(

Deja toată povestea începe să devină o teorie întortocheată a conspiraţiei, aşteptăm cu nerăbdare continuarea şi întoarcerea cu bine a prietenului tău de prin coclaurile montane.

Offline TheStrangeMan

• Junior
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Liked: 10
  • Likes Given: 10
« Răspuns #10 : 09 Noiembrie 2013, 23:16:06 »
Ce vrajeala ieftina cu plecatul la munte si toata treaba asta. Mereu am fost dezgustat de oamenii care zic ceva si nu fac. Mai bine nu mai zici. Internet e si la munte, s-a inventat wirelessu, net e acum peste tot. Daca era reala povestea si era interes, filmuletul era deja postat.

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #11 : 10 Noiembrie 2013, 03:01:45 »
Stai linistit,

Eu sunt agitat pentru ca am observat niste lumini cu un comportament ciudat si inca nu am vazut ceea ce am inregistrat. Colegul meu nu intentioneaza sa amane trimiterea acelui fisier, care are 2.71 GB (am incercat deja trimiterea lui pe dropbox, dar la un moment dat s-a intrerupt; deci s-a incercat - durata estimata era de 5 ore). Trebuie sa avem putina rabdare inainte sa declaram teorii.

Putina rabdare si o sa pubilc.

Offline terraflorin

• Cool
  • Mesaje postate: 390
    • blog
  • Liked: 210
  • Likes Given: 406
« Răspuns #12 : 10 Noiembrie 2013, 10:29:51 »
  nu intentioneaza sa amane trimiterea acelui fisier, care are 2.71 GB 
Ştiu că sunteţi împotriva editării video, dar se poate trimite iniţial doar un fragment, sunt zeci de programe de split-urire!

Offline StarDust

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,162
  • Archaean soul
  • Liked: 559
  • Likes Given: 1196
« Răspuns #13 : 10 Noiembrie 2013, 10:34:39 »
Da, editarea video nu prea e de dorit, dar in cazul acesta cred ca ar fi necesara o compresie video in format Xvid de exemplu, dar compresia sa se faca pe calitate maxima. La 2.71Gb, banuiesc ca filmarea e in format RAW necompresata. Binenteles ca pt. a se face o analiza buna a filmarii acesta din urma e formatul preferat.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16.
http://themillenniumreport.com/2016/03/the-flat-earthers-

Offline xperyens

• Veteran
« Răspuns #14 : 10 Noiembrie 2013, 14:10:51 »
TheStrangeMan, esti terminat.

In primul rand, eu aici pot sa relatez ce doresc, deja am relatat. Faptul ca am un film dar care inca nu a ajuns in posesia mea nu ar trebui sa afecteze ceea ce am descris deja; vreau sa vad cate topicuri pe acest forum au si video atasat, si unde scrie ca e musai. Am promis ca o sa public filmul aici dar tu deja ma acuzi ca mint, desi am si explicat de ce nu a ajuns inca la mine; mai bine ma abtineam cu explicatiile si spuneam sec: alta data si va ignoram intrebarile.

terraflorin, tu cand te duci la munte mergi cu o statie de lucru dupa tine? Iti iei o suita de programe de splitt si encodare video la tine (chiar daca tu nu te ocupi cu asa ceva)? Stai sa faci asta?

V-am rugat sa avem putina rabdare, e mult?

Forum RUFOn

« Răspuns #14 : 10 Noiembrie 2013, 14:10:51 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.