Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: A aparut cartea Nucleul - Enigma Spionajului Romanesc  (Citit de 38466 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ronin

• Cool
  • Mesaje postate: 414
  • Liked: 9
  • Likes Given: 0
Re: A aparut cartea Nucleul - Enigma Spionajului Romanesc
« Răspuns #60 : 30 Iunie 2012, 18:46:54 »
Asociatia Cadrelor Militare in Rezerva si Retragere - SRI - in numarul 11 al revistei veteranilor din Serviciile Romane de Informatii, Vitralii - Lumini si Umbre, vorbeste despre emisiunea din 18 aprilie 2012, de la Speranta TV, dedicata "Nucleului" si culturii de securitate. Multumim ACMRR - SRI!

http://biroul2mstm.blogspot.ro/2012/04/nucleul-la-speranta-tv.html

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,697
  • Gen: Bărbat
  • Liked: 2600
  • Likes Given: 5401
« Răspuns #61 : 16 August 2012, 23:32:32 »
Am o intrebare nevinovata .
In vremurile interesante pe care le traim o concluzie se desprinde- d.p.meu de vedere: acest Nucleu este istorie . A fost odata ca niciodata , etc. etc.
Pentru ca nu vad nici o activitate observabila   in societate , una cat de mica .
Gresesc?  :roll:

Offline Grifon

• Adaequatio rei et intellectus
  • Veteran
  • Mesaje postate: 1,386
  • Gen: Bărbat
  • Adaequatio rei et intellectus
  • Liked: 3096
  • Likes Given: 2198
« Răspuns #62 : 14 Noiembrie 2019, 17:15:39 »
Reiau și aici - că e prea hazoasă treaba cu @Ronin - "cronicaru').
Deci, după ce s-a trudit omu' să-și transforme mania în roman, după ce, în perioada 2009-2011 a obosit lumea pe vreo 5 forumuri...până la urmă n-a mai rezistat.
Când i-a ieșit la tipar "munca", șpionu' a lansat-o și aici, șmecherește, făcând pe niznaiu' cine o fi...cine o fi...
Îmi scăpase până acum acest subiect (cäci nu prea intru la "resurse"), dar azi am râs cu poftä !
Deci omu' vine, tiptil, și vestește cä a apärut cartea lui V.Nițä (adicä unu'...uite dom'le, íncä unu' ce le știe cu nucleul...nu el, desigur).
Apoi se pune pe așteptat, dornic sä-și exploateze colegii pentru PR.
Spre lauda lor (și spre ciuda lui) cei câțiva membri nu-i iau maculatura ín seamä, mutând discuția spre zone de principiu (f.pertinente opiniile fostului coleg @mm, cä veni vorba).
Omu' se cam bosumflă, și periodic tot bagă cu "ați citit"?, hahahaha...dar nimeni nu îl ia în seamă.
Mai hazos, master @Xanadron se prinde că el e autorul, și-l dă așa, prezumtiv, drept făptaș - treabă care-l cam timoreazä pe "nuclear", căci se abține să mai "trimită masele la cetit."

Bun, dupä m-am hlizit bine cu acest subiect, de-a dreptu' educativ, mi-a venit și mie o "manie". Tre' sä fac rost, cumva, de filmulețele unde a jucat rol de spion la Londra (ba și-n SUA, cicä), dupä dezamägirea publicisticä. Jur cä îl voi urmări cu nesaț...mai ales cä și fizionomia sa promite...

Acum așa...off-topic (oare?) - să fim atenți cu "scriitorii" ce poftesc a se înavuți din senzațional. Nu de alta, dar cam multe din subiectele forumului ar putea naște asemenea..."viclenii".
Igitur cogito

Forum RUFOn

« Răspuns #62 : 14 Noiembrie 2019, 17:15:39 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.