Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Antena1 - Access Direct: Tarca Valentin - Suntem urmasii extraterestrilor  (Citit de 10042 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Urban

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,848
  • Gen: Bărbat
  • Sic Mundus Creatus Est
  • Liked: 399
  • Likes Given: 1241
Link
http://webcast.a1.ro/#/ACCES-DIRECT/1/UPERkKi3YaR (reportajul incepe dupa minutul 20)

Invitat - Paul Dorneanu
Vizionare placuta!

« Ultima Modificare: 27 Ianuarie 2011, 13:45:01 de Nox »

Offline Vlad6

• Cool Junior
  • **
  • Mesaje postate: 92
  • Liked: 7
  • Likes Given: 0
mda.din pacate le-a acordat mult prea putin timp sa vorbeasca.

Offline Nox

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,883
  • Explore. Observe. Be here now.
    • openUFOs.ro
  • Liked: 64
  • Likes Given: 356
Am corectat linkul pus de Urban, subiectul începe efectiv de la minutul 21:40.

Completare. O emisiune ca Acces Direct (pe o scarã a încrederii și seriozitãții de abordare a subiectelor de la 1 la 5, pentru mine are 0) nu e locul ideal de a populariza o teorie ca aceasta. Hai sã spunem cã a scoate o carte e mai greu și implicã costuri ceva mai mari, dar sã-þi faci un site costurile sunt minime.
« Ultima Modificare: 27 Ianuarie 2011, 14:04:03 de Nox »
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 4,726
  • Ozenaut precaut
    • Povestoteca SF
  • Liked: 3844
  • Likes Given: 12296
"Senzational" tratat intr-adevar... superficial de Antena.
Ca mai intotdeauna de fapt - va amintiti poate de promisiunile continuarii cercetarilor apropo de "misterele din Bucegi" - si M-tii Buzaului insa (prof. Rudan propusese o chestie de simpla - dezgroparea "uriasilor din Scaieni" - mai demult, pe vremea cind moderatorul era un baiat fotogenic pe nume Ionescu parca). Totul - degeaba, evident.

Teoria originii noastre total sau partial de filiatzie ET (sau macar a multiplelor modificari genetice efectuate de aceiasi ET pe protoumanoizi :-)) nu-i deloc noua, desi "ultimul urmas al regilor agatarshi" :roll: vine cu citeva ipoteze legate de specificul local. Pe care nu le neg, dar nici nu le aprob, pina la eventuale confirmari cu baze cit de cit stiintifice - deloc probabile insa, fie si doar din cauza dezinteresului, lipsei finantzarilor etc.
Bine insa ca are madama Udrea miliarde la dispozitie (prietenii stiu de ce)... :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Offline Dark Side

• OZN kid
  • Junior
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Liked: 0
Am corectat linkul pus de Urban, subiectul începe efectiv de la minutul 21:40.

Completare. O emisiune ca Acces Direct (pe o scarã a încrederii și seriozitãții de abordare a subiectelor de la 1 la 5, pentru mine are 0) nu e locul ideal de a populariza o teorie ca aceasta. Hai sã spunem cã a scoate o carte e mai greu și implicã costuri ceva mai mari, dar sã-þi faci un site costurile sunt minime.
Subscriu.... au cam facut misto de individ. :-|
Va urez un somn usor!

Forum RUFOn

Offline Tzipi

• Cool Junior
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Liked: 24
  • Likes Given: 12
Am gasit aici un articol decent despre el  http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&p=mozaic&s_id=78958&a=citeste 

Mie mi se pare interesant ce spune despre terraformare si tharci. Omul are un sait pe care am incercat sa il contactez, sa il intreb una, alta, insa nici un raspuns  :-D   http://www.agarthacode.com/

N-am putea sa-l invitam pe forum, sa ne spuna si noua mai multe ?

Offline Vlad6

• Cool Junior
  • **
  • Mesaje postate: 92
  • Liked: 7

N-am putea sa-l invitam pe forum, sa ne spuna si noua mai multe ?

ar fi o idee excelenta

Forum RUFOn

Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.