Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Autor Subiect: Formatiune OZN, Bucuresti  (Citit de 18416 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sirius13

• Senior
  • Mesaje postate: 853
  • Liked: 4
  • Likes Given: 12
Formatiune OZN, Bucuresti
« : 02 Aprilie 2010, 20:35:24 »
Mergeam astazi spre casa, intre orele 20:00 - 20:10, in Bucuresti cartierul Berceni si am observat deasupra mea o formatiune de 5 OZN uri luminoase, portocalii, care se deplasau cu o viteza de 10km/h (estimabil), aflate la o distanta de 200m deasupra mea (estimabil).

Imi pare rau ca nu am avut telefonul la mine si nu am reusit sa fac poze insa tot evenimentul a durat 3 minute, in al doilea minut au inceput sa isi stinga luminile una cate una, ramanand neiluminate, insa m`am uitat atent si le`am razit conturul, deci inca erau acolo si se deplasau.

Nu aveau cum sa fie lanterne chinezesti din cauza vitezei detul de mari si faptului ca vantul nu batea deloc, apoi faptul ca inca erau vizibile dupa ce ''au stins'' lumina. Aproximez o marime de 5-6 metrii diametru pentru fiecare obiect.

O sa postez mai tarziu pozitia geografica si sper din tot sufletul sa apara la tv, in speranta ca cineva a filmat acest eveniment.
« Ultima Modificare: 02 Aprilie 2010, 20:36:45 de Sirius13 »

Offline romulus

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,160
  • Gen: Bărbat
  • Adevarul este relativ...
  • Liked: 141
  • Likes Given: 142
Raspuns: Formatiune OZN, Bucuresti
« Răspuns #1 : 02 Aprilie 2010, 20:57:31 »
Citat
aflate la o distanta de 200m deasupra mea (estimabil).
Foarte interesant . Totusi 200 m altitudine e foarte foarte aproape , inseamna ca ai vazut destul de bine   ca sa afirmi ca erau "neidentificate" ori neidentificabile .
Pacat ca n-ai putu face un foto, ar fi fost ceva ;poate a avut insa altcineva mai mult noroc si a facut ...
Hai sa vedem !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 3,101
  • Liked: 2436
  • Likes Given: 5611
« Răspuns #2 : 02 Aprilie 2010, 21:00:54 »
Cum de te-ai uitat în sus? Ce te-a determinat?

Offline anca

• Junior
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Liked: 0
  • Likes Given: 0
« Răspuns #3 : 02 Aprilie 2010, 21:46:23 »
Le-am vazut si eu numai ca erau mai sus,dar in aceiasi zona si la aceiasi ora.Cam 3 formatii in triunghiuri si apoi zburau in linie dreapta vreo 10.dupa cateva minute au inceput sa dispara unul cate unul,dar ultimul s-a marit cam de 5 ori,s-a desprins o bucata din el,iar apoi a cazut ca o stea cazatoare.O prietena care sta aproape spune ca a vazut acelasi lucru.Am filmat cu telefonul mobil,dar nu se intelege foarte bine.

Offline adrian75

• Cool
  • Mesaje postate: 302
  • Stiinta nu-i tot una cu intelepciunea...
  • Liked: 17
  • Likes Given: 162
« Răspuns #4 : 02 Aprilie 2010, 22:06:05 »
foarte interesant....anca asteptam filmul!
Stii si la ce te ajuta ca stii...

Forum RUFOn

« Răspuns #4 : 02 Aprilie 2010, 22:06:05 »

Offline Sirius13

• Senior
« Răspuns #5 : 03 Aprilie 2010, 00:58:54 »
Am vazut din nou acelasi tip de ufo, doar unul singur, in parcul tineretului, de doua ori, in jurul orelor 22:30 - 23:00

Am fost 3 indivizi, nu am putut filma... asteptam relatari asemanatoare, ceva se intampla.
« Ultima Modificare: 03 Aprilie 2010, 01:00:54 de Sirius13 »

Offline lylyt_ice

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,654
  • Gen: Femeie
  • Liked: 17
  • Likes Given: 1035
« Răspuns #6 : 03 Aprilie 2010, 01:05:54 »
 Parerea mea este ca nu sunt alceva, decat lanterne chinezesti lansate din acelas punct...e foarte normal ca  prima data ...ultima sa fi luat foc...de aceea ai vazut-o mai mare si mai luminoasa. Vorbesc din proprie experienta... :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Offline Sirius13

• Senior
« Răspuns #7 : 03 Aprilie 2010, 01:10:12 »
Nu seamana de loc cu lanternele chinezesti, din tot ce am vazut pe youtube. Au avut o viteza enorma si cu oprire din senin, apoi au fost vizibile dupa oprirea luminilor si pareau foarte mari.

Parcul tineretului e destul de departe de zona in care locuiesc; de ce ar face chinezii o asemenea petrecere astazi ?? la distante atat de mari ?
« Ultima Modificare: 03 Aprilie 2010, 01:11:41 de Sirius13 »

Offline Sirius13

• Senior
« Răspuns #8 : 03 Aprilie 2010, 01:17:12 »
Cum de te-ai uitat în sus? Ce te-a determinat?

Pur si simplu, fara motiv le`am observat. Lanterne chinezesti nu puteau fi, era lumina afara cand le`am observat cum luminau puternic portocaliu.
« Ultima Modificare: 03 Aprilie 2010, 01:22:32 de Sirius13 »

Offline Cautatorul

• Senior
  • Mesaje postate: 596
  • Liked: 11
  • Likes Given: 95
« Răspuns #9 : 03 Aprilie 2010, 01:43:12 »
... 5 OZN uri luminoase, portocalii, care se deplasau cu o viteza de 10km/h (estimabil), aflate la o distanta de 200m deasupra mea (estimabil).
...

Nu aveau cum sa fie lanterne chinezesti din cauza vitezei detul de mari si faptului ca vantul nu batea deloc, .

Mi se pare o poveste de testat membrii de pe rufon, mai ales ca apare si o anca imediat cu 1 postari (proaspat inregistrata) care confirma ce ai spus tu. Rog moderatorii sa verifice IP-urile lui Sirius13 si asa zisa anca, si eventual sa verifice daca unul din ele (IP-uri) e vreun proxy cunoscut.

10km/h e o viteza foarte mica a vantului (2,77m/s) . Iar la 200m sigur vantul e altul decat ce simti tu la sol printre blocuri, case, pomi.

Offline Sirius13

• Senior
« Răspuns #10 : 03 Aprilie 2010, 06:18:52 »
@cautatorul : chiar crezi ca as face eu asa ceva ?  :-D

Offline Sirius13

• Senior
« Răspuns #11 : 03 Aprilie 2010, 07:54:34 »
10km/h e o viteza foarte mica a vantului (2,77m/s) . Iar la 200m sigur vantul e altul decat ce simti tu la sol printre blocuri, case, pomi.

Sa zicem ca asa a fost, desi in parc avea o viteza imensa, 50km/h (estimabil) si s`a oprit la orizont, desi era mult mai aproape, 130m (estimabil).

Din cate imi aduc aminte, in primul caz, aceste obiecte au inceput sa se aprinda in aer. Nu toate, doar 2-3 (cele din spate)

Inca astept stiri, cu speranta ca cineva a filmat si a trimis acolo.

Va rog si pe voi, cei din Buc sa fiti mai atenti la cer si sa aveti o camera la indemana...........

@anca : uploadeaza filmul pls, asa cum e.
« Ultima Modificare: 03 Aprilie 2010, 08:03:12 de Sirius13 »

Offline padme

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,117
  • Gen: Femeie
  • Liked: 59
  • Likes Given: 474
« Răspuns #12 : 03 Aprilie 2010, 10:16:33 »
Sa inteleg ca nu a aparut nimic la stiri! Poate ca totusi obiectele zburatoare nu sunt chiar neidentificate.

Offline Sirius13

• Senior
« Răspuns #13 : 03 Aprilie 2010, 10:34:01 »
Imi cer scuze dar cred ca am estimat gresit distantele, in parcul tineretului obiectul era la o distanta de aprox 200m de sol si la o distanta de aprox 400 m de mine.

In primul caz au trecut exact deasupra mea si distanta cred ca a fost de 100-150 metrii.

Offline abyss

• Moderator Global
  • MARE MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 3,101
  • Liked: 2436
  • Likes Given: 5611
« Răspuns #14 : 03 Aprilie 2010, 13:46:52 »
Eu te cred 100% Sirius13. ªi eu am avut parte în aceste zile de niºte evenimente neobiºnuite ºi sper sã fie de bun augur. 

Forum RUFOn

« Răspuns #14 : 03 Aprilie 2010, 13:46:52 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.