Declinare responsabilitate
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.
Mai multe despre politicile de confidențialitate, aici...

Evenimente Legate

• La multi ani!: 28 August 2008

Autor Subiect: Comentarii libere  (Citit de 3108365 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cristian 1

• Vizitator
Re: Comentarii libere
« Răspuns #5595 : 08 Mai 2020, 17:09:18 »
Am inteles de pe net ca isi va lua chirie in Cluj  :-)
N-are el bani de chirie-n Cluj...  :-D

Cristian 1

• Vizitator
« Răspuns #5596 : 31 Mai 2020, 09:54:31 »
 :-D

Cristian 1

• Vizitator
« Răspuns #5597 : 01 Iunie 2020, 19:27:44 »
 :?

Cristian 1

• Vizitator
« Răspuns #5598 : 14 Iunie 2020, 18:44:02 »
 :evil:

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,750
  • Gen: Bărbat
  • Liked: 2484
  • Likes Given: 5480
« Răspuns #5599 : 13 Iulie 2020, 11:41:47 »
Luată de la zucky  :lol:

Forum RUFOn

« Răspuns #5599 : 13 Iulie 2020, 11:41:47 »

Cristian 1

• Vizitator
« Răspuns #5600 : 14 Iulie 2020, 22:18:47 »
 :-D

Offline Aseneth

• Cool
  • Mesaje postate: 432
  • Liked: 612
  • Likes Given: 2564
« Răspuns #5601 : 24 Iulie 2020, 07:12:27 »
OZN

Cristian 1

• Vizitator
« Răspuns #5602 : 24 Iulie 2020, 16:06:20 »
.

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
« Răspuns #5603 : 05 August 2020, 13:26:54 »
Traiesc printre noi si astfel de oameni deosebiti  :wink:

Online horia2008

• Senior
  • Mesaje postate: 926
  • Liked: 305
  • Likes Given: 5252
« Răspuns #5604 : 07 Noiembrie 2020, 21:12:15 »
@StarDust,

In mesajul meu dat ca raspuns la citatul de mai sus am fost ironic facand o analiza logica pe textul de mai sus care are niste probleme... logice. Deci ironia si faptul ca am o parere diferita este considerat atac la persoana... ok. Nu am folosit termeni jignitori dupa cum poti observa. Nu am fost nici off-topic deoarece m-am referit doar la acel text de mai sus, ori daca textul meu este off-topic, la fel poate fi considerat si citatul de mai sus.

Dar faptul ca fiulploii ii jigneste pe cei care au alta opinie, asimilandu-i cu o gandire de ev mediu - adica retrograzi, invechiti, neevolutati - considerand ca doar el cunoaste adevarul, si ca ceilalti au mentalitate de sclavi... incheindu-si pledoaria cu "Lume multa, oameni putini." - adica neoameni, facand referire la cei doi colegi citati - astea nu sunt considerate atac la persoana?

Intreb ca sa stiu daca dreptatea e impartita... corect sau daca a fost doar o scapare?

Multumesc,

Băi paranoia, prea te crezi buricul pământului, nu de tine era vorba.... nu vezi că numa' tu te ataci... ești tu avocatul ne'ntrebat... S-a mai simțit cineva jignit în afară de tine măi panseluță narcisistă?
Se tolerează și ironia pe aici, dar nu asta de autobază ca a ta, și insinuările infantile...
Dar nici sa intinzi capcane de soareci sa prinzi oi nu merge. Trebuie sa schimbi strategia.
Ce înseamnă asta ? Fractura logică e la tine, ești foarte selectiv

« Ultima Modificare: 07 Noiembrie 2020, 21:15:26 de horia2008 »

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
Re: Comentarii li-bere
« Răspuns #5605 : 07 Noiembrie 2020, 22:13:33 »
...
Dar faptul ca fiulploii ii jigneste pe cei care au alta opinie, asimilandu-i cu o gandire de ev mediu - adica retrograzi, invechiti, neevolutati - considerand ca doar el cunoaste adevarul, si ca ceilalti au mentalitate de sclavi... incheindu-si pledoaria cu "Lume multa, oameni putini." - adica neoameni, facand referire la cei doi colegi citati - astea nu sunt considerate atac la persoana?

Stimate coleg, iti sugerez sa si gandesti inainte de a scrie ceva fiindca  "scripta manent" . Da, stiu mai era si "verba volant" dar m-am temut sa nu crezi ca zic ceva de volan.
Cum indraznesti sa pui in carca altuia ceea ce iti trece tie prin minte? 
   Ia vezi, cine a zis "lume multa, oameni putini"?
   " You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time."
   Te las sa ghicesti in ce categorie te gasesti.

Consider ca esti obosit si nu ai fost atent la ce ai vrut sa zici, e ok , fiecare avem si zile mai proaste.  Mai multa grija pe viitor, co-forumistule!

Offline StarDust

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,168
  • Archaean soul
  • Liked: 516
  • Likes Given: 1200
« Răspuns #5606 : 07 Noiembrie 2020, 23:16:29 »
Raspuns: O postare foooarte la modul general e atribuita ca atac asupra unor coforumisti care cu siguranta sunt majori, si stiu singuri sa isi poarte de grija si sa raporteze daca ceva nu e in regula. Ca urmare, urmeaza postarea ta cu aluzii pe langa subiect.

Daca suspectezi ca tin partea cuiva te inseli.

Am un feeling ca imi pierd vremea dand explicatii, dar sper ca nu e asa...

O seara faina in continuare!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16.
http://themillenniumreport.com/2016/03/the-flat-earthers-

Online horia2008

• Senior
« Răspuns #5607 : 07 Noiembrie 2020, 23:16:52 »
Astept raspunsul lui @StarDust

Sper să primești un răspuns pe măsură   :lol: :lol:

Păi tu ori ești prost făcut grămadă (no doubt) ori ești dislexic  :lol: :lol: unde vezi tu scuze aici mă umflat de ego ce ești?? Omul doar ți-a zis că ești prost, dar n-ai înțeles nimic...
N-are nevoie fiulploii să mă bag eu... doar īncerc să-ți explic despre ce-i vorba în propoziție...

Online horia2008

• Senior
« Răspuns #5608 : 07 Noiembrie 2020, 23:50:37 »
Băi frate, ăsta-i că cetățenii ăia de etnie romă care când sunt prinși în fapt tot ei se victimizează și se tăvălesc în chinuri și piranda îți arată că n-are chiloți, și nu poți să-i zici marș mă cetățene de etnie romă, că te ia cu regulamentul și cu Amnesty International
Marș mă

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
Re: Comentarii liber-impuse
« Răspuns #5609 : 08 Noiembrie 2020, 14:34:12 »
Astept raspunsul lui @StarDust pe problema, nu ma intereseaza scuzele tale, faptul ca acum vrei sa-ti faci curat in camara si nici amenintarile voalate, liderule suprem.

Ti-au spus si altii să nu amesteci filmele cu realitatea, copchile. Clar că unele postări nu sunt pt tine, nu te mai uita la Star Wars fiindcă o să incurci lumile.
   Samuraii aveau o vorbă : nu scoate sabia din teacă dacă nu esti pregatit să... lupți.
    Du-te pe drumul tău şi nu te agăța de alții precum râia. Ai o viață , trăieşte-o frumos.
    Pacea fie cu tine!

Forum RUFOn

Re: Comentarii liber-impuse
« Răspuns #5609 : 08 Noiembrie 2020, 14:34:12 »
Părerile exprimate pe acest forum aparțin utilizatorilor acestora și nu pot fi considerate ca fiind informații oficiale sau promovate de acest site/forum.
În conformitate cu prevederile politicii de confidențialitate acceptate la înregistrare, fiecare utilizator este răspunzător de informațiile publicate pe acest site și nu sunt asumate de administratori sau proprietarul acestui forum.