Autor Subiect: Statele Unite ale Americii detin o intreaga flota stelara  (Citit de 53177 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,612
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
  • Liked: 2509
  • Likes Given: 5321
Re: Statele Unite ale Americii detin dăcât ceva ¿
« Răspuns #105 : 31 Mai 2017, 12:57:33 »

'Nea Robert Bigelow, miliardar antreprenor si pionier in domeniul aerospațial privat, partener NASA , SpaceX si cine știe câte ' or mai fi a dat un mic interviu
http://www.wakingtimes.com/2017/05/30/aerospace-billionaire-nasa-partner-tells-cbs-et-presence-earth/

Si saitul firmei sale este interesant
http://bigelowaerospace.com/

Fragment:

"Lara Logan: Do you believe in aliens?

Robert Bigelow: I’m absolutely convinced. That’s all there is to it.

Lara Logan: Do you also believe that UFOs have come to Earth?

Robert Bigelow: There has been and is an existing presence, an ET presence. And I spent millions and millions and millions — I probably spent more as an individual than anybody else in the United States has ever spent on this subject.

Lara Logan: Is it risky for you to say in public that you believe in UFOs and aliens?
Robert Bigelow: I don’t give a damn. I don’t care.

Lara Logan: You don’t worry that some people will say, “Did you hear that guy, he sounds like he’s crazy”?

Robert Bigelow: I don’t care.

Lara Logan: Why not?

Robert Bigelow: It’s not gonna make a difference. It’s not gonna change reality of what I know.

Lara Logan: Do you imagine that in our space travels we will encounter other forms of intelligent life?

Robert Bigelow: You don’t have to go anywhere.

Lara Logan: You can find it here? Where exactly?

Robert Bigelow: It’s just like right under people’s noses. Oh my gosh. Wow.

The FAA confirmed to us that for years, it referred reports of UFOs and other unexplained phenomena to a company Bigelow owns. He told us he’s had his own close encounters, but declined to go into detail.
Robert Bigelow’s quirky and he knows it, but when you have as much money as he does, no one — not even NASA — seems to care."

Offline Rayden

• Senior
  • Mesaje postate: 676
  • If I'm older than TIME and everlasting, who am I?
    • Vezi Profilul
  • Liked: 278
  • Likes Given: 287
"I am the light that is over all things. I am all: from me all came forth, and to me all attained. Split a piece of wood; I am there. Lift up the stone, and you will find me there."

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 4,727
  • Ozenaut precaut
    • Vezi Profilul
    • Povestoteca SF
  • Liked: 3800
  • Likes Given: 12313
Din păcate-i la fel de adevărată ca știrea din bancul (antic) cu Radio Erevan, în care un ascultător întreba:

- E adevărat ce scrie-n Pravda - că fruntașu-n muncă Ivan Ivanovici a primit cadou o mașină Volga pentru depășirea planului cincinal?
Răspuns:
- E perfect adevărat, doar că era vorba de-o bicicletă.
- Bună și aia pentru un stahanovist harnic, să ajungă mai repede pe șantier!
- Corect, numai că i-a fost furată, nu cadorisită.
:lol:

Serios acu frate Rayden, Solar Warden există mai mult ca sigur, însă imediat după ce vreun pilot de TR-3A-B-C-/XYZ va fi lăsat să posteze p-un forum (fie unul oblăduit de CIA ca ăl pomenit mai sus - Godlikeproductions) s-ar întîmpla următoarele chestii:

a. O mega-cometă/asteroid/plasmoid/hiperboloid ne va cădea în freză... cu maximă viteză  :-D
b. ...99% din actualii tartorii-șefi :evil: fiind demult ascunși ca șobolanii-n D.U.M.B.s, iar 1% vizionînd hliziți (și cronțănind pop-corn galactic la mulți parseci distanță)...
c. ...extincția planificată a umanității actuale (v.04 sau .05 după unii.)
« Ultima Modificare: 08 Iunie 2018, 10:49:45 de Xanadron »
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Offline hoinar

• Junior
  • *
  • Mesaje postate: 11
    • Vezi Profilul
  • Liked: 30
  • Likes Given: 13
Re: Statele Unite ale Americii detin o intreaga flota stelara
« Răspuns #108 : 08 Iunie 2018, 13:21:41 »
Xanadron, universul meu difera foarte mult de universul tau, iar aceste schimbari sunt iminente:

1. Omul va redeveni empatic.
2. Sectorul energetic va fi upgradat, sistandu-se orice operatiuni care implica titei, gaze naturale, energie eoliana sau hidrologica, arhaicii aburi
    si conbustia inlocuindu-se cu tehnologii exotice, nepoluante, infinite si disponibile tuturor.
3. Sectorul militar va fi dizolvat.
4. Resursele globale vor fi indreptate catre educatie, cercetare medicala (reparatorie) si reprofilarea populatiei.
5. Toti locuitorii planetei vor avea acces gratuit la educatie, servicii medicale, energie si hrana/apa curate.
6. Un deosebit efort la nivel planetar va fi depus in programe de reimpadurire si ocrotirii florei si faunei existente si depoluarea oceanelor si
    tuturor apelor.
7. Un program etic va fi pus la punct pentru limitarea cresterii populatiei.
8. Noua dieta a omului va fi constituita din 95% fructe, legume si seminte, sclavia animalelor va fi abolita.

Asta vreau eu sa se intample, asta se va intampla!
« Ultima Modificare: 08 Iunie 2018, 13:23:12 de hoinar »