Sondaj

Care-i marja de timp (dac-o fi) inca necesara "coacerii" unei Disclosure macar partiale?

2-3 ani
3 (17.6%)
Ceva mai mult (5-7 ani)
1 (5.9%)
2-3 decenii
4 (23.5%)
Niciodata (in  timpul vietii noastre cel putin)
7 (41.2%)
Hodoronc-Tromp, deci la scurta vreme dupa preluarea mandatului de catre Donald Duck :)
2 (11.8%)

Numărul total de membrii care au votat: 17

Votare închisă: 23 Decembrie 2016, 12:41:38

Autor Subiect: Disclosure - pronosticuri (dar cu argumente)  (Citit de 36071 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 4,744
  • Gen: Bărbat
  • Ozenaut precaut
    • Vezi Profilul
    • Povestoteca SF
  • Liked: 3693
  • Likes Given: 12368
Re: Disclosure - pronosticuri (cu sau fara argumente)
« Răspuns #75 : 31 Ianuarie 2017, 14:59:02 »
Da!
Doar că ... eu nu cred in ideea ca de sus vine răul., invidia etc asa cum e de parere Xanadron.  Si nu voi crede niciodată.  Cine stăpânește călătoria interstelara are cheile abundenței, nemuririi și creației.
E parerea ta, compadre - posibil sa fie si corecta, ca nici macar eu nu-s infailibil. :-D

Rezist insa si nu-ti replic cu dizertatii ample de genu' "de ce nu fac gainile oua cubice", :lol: fiindca hermeneutica pacatului originar (adica prevazut din proiectul elohimic... sau nu tocmai) a ajuns sa ma plictiseasca si pe mine-ma.

Scurtissim totusi ca sa nu par ca m-as da mai ermetic-cunoscator decit sint, unele :evil: din entitatile implicate-n hibridizarile / recoltarile atitor feluri de energii contzinute-n "containerele" noastre inca-s rapace... energetic p-o anumita felie, si daca ignoram teoriile TVM-istico-genomice a manglitorilor de CS-uri.
...Ba par sa fie chiar addicted de hai sa-i zic "inhalarea" a 1001 frecventze (?! - discutie lunga si-aici) emise de noi in bulibaseala jocului LOR - desi au intr-adevar demult cheile abundentzei, materialiceste vorbind.

L.E. / P.S., ca altfel sint neclar de concis: Cheile Nemuririi si-ale Creatiei zic io ca NU le au ai' despre care barfeam mai devreme, ci o cu totul alta Sursa, :star: care la rindul EI lasa pin' la un punct oaresce liber-arbitru executantilor-servitori de tip elohimic.

Punct de inflexiune spre alte metode excluzind "eradicarea Raului tot prin Rau" - metode care nu par sa fie considerate insa utile evolutiei noastre-n tzarcu' scolii de corectie Terra.
Deocamdata...
« Ultima Modificare: 31 Ianuarie 2017, 15:14:31 de Xanadron »
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Offline padme

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,144
  • Gen: Femeie
    • Vezi Profilul
  • Liked: 58
  • Likes Given: 590
Re: Disclosure - pronosticuri (dar cu argumente - si-n versuri ;-))
« Răspuns #76 : 01 Februarie 2017, 21:20:27 »

Chestie de care eu cel putin ma indoiesc - ete ca si-n versuri: :-D

Io cred că ar fi bine să pui şi de un volum de versuri :)))

Offline abyss

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,862
    • Vezi Profilul
  • Liked: 1987
  • Likes Given: 5014
Re: Disclosure - pronosticuri (dar cu argumente)
« Răspuns #77 : 02 Februarie 2017, 12:00:16 »
@Xanadron, la care entități faci referire mai exact?

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Ozenaut precaut
    • Vezi Profilul
    • Povestoteca SF
Re: Disclosure - pronosticuri (fara argumente ca-s oricum offtopic)
« Răspuns #78 : 02 Februarie 2017, 15:31:39 »
@Xanadron, la care entități faci referire mai exact?
Ie mai multe caprarii de entitati, compadre - prea multe ca sa le enumar macar acu', da' revin imediat cum imi mai revin. :lol:

Unele sint - mai bine zic "ar fi" - si "eterice", si simbiotice cu rase fizic palpabile si non-interdimensional-calatoare precum elohimii bibilico-babiloneji de fapt (nu-i vb. insa doar de celebrii arhontzei semi-bio, semi-AI), altele-s chiar la propriu incubus-vampiroide, :evil: etc. - se suprapun deci partial cu lista ET / IT / ID-ilor :-( a RV-istului ala pensionar despre care mai barfiram p-aici.

Politic-os :lol: deviind un pic discutia, (sper sa nu mi-o moderezi cu buretele totusi), cei mai apropiati de noi in lantzul de comanda sint foaaarte fizici in orice caz - si extrem de priceputi in modelari psy paradoxale pre Turma.

Posibil deci de ex. ca din cauza LOR sa se fi grabit anuntul anularii alor 102 taxe -si-a aleia auto aberante zise "de mediu" -, fiindca vad ca 'tinerii frumosi si liberi" nu-s de acord cu guvernul care a promulgat-o si vor sa fie-n continuare - paradoxal si unic pe planeta - sclavi hiper-taxati intr-o colonie treptat mai jefuita.
Asta-i viatza insa - la mai mic deci, pina n-o mai ramine ni-mic! 8-)

Offline abyss

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,862
    • Vezi Profilul
  • Liked: 1987
  • Likes Given: 5014
« Răspuns #79 : 05 Februarie 2017, 14:26:28 »
E parerea ta, compadre - posibil sa fie si corecta, ca nici macar eu nu-s infailibil. :-D

Rezist insa si nu-ti replic cu dizertatii ample de genu' "de ce nu fac gainile oua cubice", :lol: fiindca hermeneutica pacatului originar (adica prevazut din proiectul elohimic... sau nu tocmai) a ajuns sa ma plictiseasca si pe mine-ma.

Scurtissim totusi ca sa nu par ca m-as da mai ermetic-cunoscator decit sint, unele :evil: din entitatile implicate-n hibridizarile / recoltarile atitor feluri de energii contzinute-n "containerele" noastre inca-s rapace... energetic p-o anumita felie, si daca ignoram teoriile TVM-istico-genomice a manglitorilor de CS-uri.
...Ba par sa fie chiar addicted de hai sa-i zic "inhalarea" a 1001 frecventze (?! - discutie lunga si-aici) emise de noi in bulibaseala jocului LOR - desi au intr-adevar demult cheile abundentzei, materialiceste vorbind.

L.E. / P.S., ca altfel sint neclar de concis: Cheile Nemuririi si-ale Creatiei zic io ca NU le au ai' despre care barfeam mai devreme, ci o cu totul alta Sursa, :star: care la rindul EI lasa pin' la un punct oaresce liber-arbitru executantilor-servitori de tip elohimic.

Punct de inflexiune spre alte metode excluzind "eradicarea Raului tot prin Rau" - metode care nu par sa fie considerate insa utile evolutiei noastre-n tzarcu' scolii de corectie Terra.
Deocamdata...
Cine stăpânește călătoriile intergalactice are cheile nemuririi abundentei și creației.  Îți pot demonstra oricând.

Offline Xanadron

• MARE MAESTRU
  • Ozenaut precaut
    • Vezi Profilul
    • Povestoteca SF
« Răspuns #80 : 13 Iulie 2018, 09:54:18 »
(Re)cunoscutul ufolog Richard Dolan - prima oră dintr-un nou serial pe tema *Intelligent Disclosure*:
https://www.youtube.com/watch?v=_2r5_KjxNf4

Nefiind despre Vril :star: :-D e posibil să nu intereseze multă lume, da-l recomand călduros - nu doar rufoniștilor *puri și duri* refractari la orice discuții colaterale - mai importante uneori, repet, decît contabilizarea ozeniciurilor *nuts & bolts* :ufo: -, și d-aia probabil absenți total de-o vreme din peisaj.