Autor Subiect: Bumerang format din lumini, Constanta, Mai 2012, dupa 22:00, NS  (Citit de 15228 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline prodcomb

• Senior
  • Mesaje postate: 825
    • Vezi Profilul
  • Liked: 383
  • Likes Given: 124
Re: Bumerang format din lumini, Constanta, Mai 2012, dupa 22:00, NS
« Răspuns #30 : 10 Septembrie 2015, 22:31:10 »
Frumoase lanterne chinezești!
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Offline classic

• Cool
  • Mesaje postate: 208
  • Don`t let go!
    • Vezi Profilul
    • Anunturi Romani in UK
  • Liked: 54
  • Likes Given: 548
« Răspuns #31 : 13 Septembrie 2015, 19:08:33 »
Xperyens, martorii tai doresc sa-si pastreze anonimatul? Cred ca o inregistrare - macar audio - cu marturia acestora ar putea face putina lumina. Eventual sa-i pui in contact cu cineva de pe forum, cel mai indicat cu un anchetator de profesie, altmiteri fiece aberatie capata valentele "pixelului" din propriile tale cercetari prezentate aici, pe forum, in alte randuri. De multe ori varsta, ocupatia, studiile unui martor si la fel de important, profesia "ufologului" de serviciu, spun multe despre acuratetea celor relatate (vezi "Ozn-uri in Galati" sau "Cazul Certesti").
Exemplele de isterie in massa,  incepand cu  Balea-Lac, Certesti, padurea Baciu, Arad si culminand cu lacrimile de pe icoana lui Arsenie Boca de la Vaslui, spun destule despre cat de importanti suntem noi, romanii pentru aceste specii extragalactice, dar mai ales despre nivelul nostru de "trezire" spirituala.

Ozn-uri in galati: https://www.youtube.com/watch?v=IQNrlXqfeyA
Cazul Certesti: https://www.youtube.com/watch?v=nDD6mhrSym4
« Ultima Modificare: 13 Septembrie 2015, 19:19:03 de classic »
We all live under the same sky, but we don't all have the same horizon.
(K. Adenauer)

Offline xperyens

• Veteran
  • Mesaje postate: 1,012
  • Gen: Bărbat
    • Vezi Profilul
  • Liked: 721
  • Likes Given: 1737
« Răspuns #32 : 13 Septembrie 2015, 21:04:34 »
Salut classic,

Eu nu voi ajunge prea curand in Constanta dar poate gasim alta cale de a raspunde la cele solicitate, conferinta video inregistrata de exemplu. Daca exista cineva de profesie din zona Constanta, si de incredere, cred ca se poate aranja un interviu audio sau si video, conditiile fiind decise de martor. Martorul mi-a fost coleg 12 ani de scoala si am incredere in competentele lui.

Numai bine!

PS: Amintesc ca observatia a fost povestita live, f2f, dupa care a fost cercetata mai amanuntit prin chat.
« Ultima Modificare: 13 Septembrie 2015, 21:19:27 de xperyens »
alx stie ceva despre mine rusinos