Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN explodând (exploding UFO)

Creat de 2012, 05 Martie 2007, 21:30:33

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


alx

interesant! ce ma intreb eu este daca "marca" Johnny Anonymous nu este pusa acolo doar pentru a da o aparenta de veridicitate inregistrarii,dar mai bine sa il asteptam pe Jackie,el poate ne lamureste(se pare ca tine legatura cu JA)...daca este corect ce apare acolo sunt sanse sa fie real...da cred ca ar fi prea frumos...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

sxn_b

Interesant filmul, il mai vazusem. Nu pare a fi fake.  :-)

jackie28t

#3
Citat din: alx din  05 Martie 2007, 21:50:36
interesant! ce ma intreb eu este daca "marca" Johnny Anonymous nu este pusa acolo doar pentru a da o aparenta de veridicitate inregistrarii,dar mai bine sa il asteptam pe Jackie,el poate ne lamureste(se pare ca tine legatura cu JA)...daca este corect ce apare acolo sunt sanse sa fie real...da cred ca ar fi prea frumos...

Da,secventa respectiva este filmata chiar de ufologistul si investigatorul Johnny Anonymous (un bun prieten) care defapt este pe langa si un analizator de imagini si video.Acea secventa expusa mai sus este o secventa reala a unui obiect ramas inca necunoscut.Acel film a fost postat cu tot cu raport aici pe forum acum un an de zile pe data de 22 Ianuarie 2006 (cu 4 zile dupa incident) in topicul '' Video/ Explozia unui obiect necunoscut!'' link direct aici: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,162.0.html
Acolo expusesem defapt acelasi film dar intr-o rezolutie foarte buna si o mica analizare...dar din pacate ''baaron'' a sters toate posturile mele(250 in total in acea perioada) si a ramas acel topic mai mult decat ciopartit la fel ca si multe altele. :x
Daca voi regasi raportul lui J.A. si o inregistrare mai buna atunci o voi expune aici.

jackie28t

#4
Am gasit si raportul intamplarii.
A-l puteti citi aici de la sursa originala: http://www.rense.com/general69/hhvd.htm

40 Miles Southeast Of
Sonora, California -
Exploding Object
Amazing Video Footag





jackie28t

 :-D hehe mi-am adus aminte ca undeva am salvate in PC'ul meu toate filmele lui Johnny Anonymous
Defapt am acel video de pe you-tube plus secventa in rezolutie foarte buna plus o analizare facuta de JA al aceluias video.

Un alt caz de OZN filmat tot de Johnny Anonymous pe care-l gasesc mai interesant si-l voi lasa aici pentru cei interesati
Moon object videotaped in California, June 17, 2005
http://www.ufocasebook.com/jamoonobjectvideo.html



alx

thanks Jackie! raspunsul tau a fost foarte rapid si la obiect. Foarte interesant si al doilea material...greu de spus ce e acolo,dar clar e UFO!(prin definitie).  alx 
   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jackie28t


Anna

An unidentified flying object has crashed in Krasnoyarsk Region, Siberia, causing a forest fire, the RIA-Novosti news agency reported on Friday.

The crash took place in the taiga between the towns of Yeniseisk and Lesosibirsk, the agency said quoting the local Interior Ministry directorate. The crash was reported by local villagers and traces of forest fire can be seen on the site. Air traffic officials said that no aircraft were scheduled to fly in the region at the time of the crash and no air vessels were missing.

A group formed of police investigators, representatives of the Transport Prosecutors Service and representatives of the aircraft safety watchdog Rosavianadzor has started to the site of the crash from Krasnoyarsk.

sursa www.mosnews.com 1 decembrie 2006

scuze daca s-a mai discutat despre asta.