Autor Subiect: Comentarii libere....  (Citit de 192412 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Rayden

• Senior
  • Mesaje postate: 662
  • Gen: Bărbat
  • If I'm older than TIME and everlasting, who am I?
    • Vezi Profilul
  • Liked: 248
  • Likes Given: 276
Re: Comentarii libere....
« Răspuns #540 : 20 Aprilie 2017, 21:41:26 »
@ folks, eu unul, eram doar curios de ce s-a sters..ma gandeam ca poate si-a sters singur postarea..

@Godak, apreciez unele informatii furnizate, chiar vorbesc serios. INSA, modalitatea in care comunici cu colegii de forum..lasa de dorit la greu. ca sa nu mai zic de feeling-ul pe care il lasi in mesaje, de parca sursele tale sunt cele adevarate, iar restul abureli..vrajeli..etc.. sunt curios, esti cumva detinatorul adevarului absolut? esti vreun highlander si umbli pe pamant de la inceputurile lumii incat stii tu foarte precis toate treburile?

poate sunt un pic copilaros in exprimare...dar macar nu fac ce face domnia ta (si acu' fac uz de expresia mea favorita, pe care nu am mai folosit-o de ceva vreme), adica, bagi batzu' prin gard....
imi pare rau ca nu ne putem intelege si musai trebuie sa arunci cu rahaturi..printre franturi de info bune..

pentru restul colegilor..hai sa ne focusam pe ce discutam  :mrgreen:
"I am the light that is over all things. I am all: from me all came forth, and to me all attained. Split a piece of wood; I am there. Lift up the stone, and you will find me there."

Offline horia2008

• Senior
  • Mesaje postate: 940
    • Vezi Profilul
  • Liked: 288
  • Likes Given: 5456
« Răspuns #541 : 21 Aprilie 2017, 00:12:45 »
vad ca suntem foarte șifonabili...
dracu' m-a pus sa ma bag in troaca seama
din ignoranta nu m-am prins care-i treaba
abyss, desigur ca ai dreptate cu ce spui; dar ai vazut destule si desui pana acum si cred, cum spui mai sus, ca nu e cazul sa abandonam
dar o sa fiu mai atent, si o sa vad si cu Adonai, cum mi-ai sugerat, mersi

Offline Aseneth

• Cool
  • Mesaje postate: 402
    • Vezi Profilul
  • Liked: 570
  • Likes Given: 2273
« Răspuns #542 : 21 Aprilie 2017, 01:22:48 »
Eu insa, dupa cuvantul troaca aruncat aici, voi abandona. Nu ma asteptam sa aud asta de la unul din membri pe care ii respect.
Well, a fost o experienta interesanta pe acest forum.
Cu bine, tuturor!

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
  • Mesaje postate: 3,526
    • Vezi Profilul
  • Liked: 2144
  • Likes Given: 5357
« Răspuns #543 : 14 Iunie 2017, 21:27:42 »
Nici o apocalipsa la Orizont ? Ma plictisesc vara asta  :lol: cred ca o sa bag un tur pe Transalpina cu retur pe transfagarasan  8-)

Offline prodcomb

• Senior
  • Mesaje postate: 623
    • Vezi Profilul
  • Liked: 303
  • Likes Given: 78
« Răspuns #544 : 15 Iunie 2017, 08:02:55 »
E bine. Stai departe de Vrancea!
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
    • Vezi Profilul
« Răspuns #545 : 17 Iunie 2017, 02:18:58 »
E bine. Stai departe de Vrancea!

Până când?

Offline prodcomb

• Senior
  • Mesaje postate: 623
    • Vezi Profilul
  • Liked: 303
  • Likes Given: 78
« Răspuns #546 : 17 Iunie 2017, 08:32:58 »

Până când?

Prognoza era pentru cel mai târziu 2018.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
    • Vezi Profilul
« Răspuns #547 : 17 Iunie 2017, 17:39:09 »

Offline jean

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,750
    • Vezi Profilul
    • DFI Recreativ
  • Liked: 343
  • Likes Given: 198
« Răspuns #548 : 24 Septembrie 2017, 13:27:35 »
Va salut,
stie cineva de ce nu pot vedea pagina 30 de la topicul ,, laborator/pareri-!-ce-am-fotografiat"?....
Am postat acolo ceva si cand dau sa deschid pagina primesc mesajul ,,Pagina nu funcționează

Momentan, www.rufon.org nu poate procesa această solicitare.
HTTP ERROR 500".
Reancarca.

Poate rezolva cineva problema, multumesc.
Adevarul este dincolo de noi

Offline abyss

• Moderator Global
  • MAESTRU
  • *
  • Mesaje postate: 2,778
    • Vezi Profilul
  • Liked: 1746
  • Likes Given: 4783
« Răspuns #549 : 25 Septembrie 2017, 23:17:40 »
I-Am trimis lui @alx sesizarea.

Offline xperyens

• Senior
  • Mesaje postate: 788
    • Vezi Profilul
  • Liked: 540
  • Likes Given: 1684
« Răspuns #550 : 25 Septembrie 2017, 23:49:45 »
Informatia este corect stocata in baza de date. Problema este situata undeva pe traseul sursa-end-user. Verificati fisierele de tip *.ini sau php.

Offline jean

• Consacrat
  • Mesaje postate: 1,750
    • Vezi Profilul
    • DFI Recreativ
  • Liked: 343
  • Likes Given: 198
« Răspuns #551 : 26 Septembrie 2017, 11:24:38 »
Multumesc colega abyss.
Adevarul este dincolo de noi

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
    • Vezi Profilul
Re: Comentarii libere....emise din Lumea de mijloc :))
« Răspuns #552 : 25 Octombrie 2017, 17:34:45 »
Ca tot veni vorba de liber arbitru , câteva idei :
Avem prima lume sau primul cer unde sunt doua regate despotice dupa concepțiile umane si anume: regatul luminos si regatul întunecat fiecare cu legi drastice ce nu pot fi încălcate de membrii. Dupa comportament , membrii respectivi pot fi asimilați unor roboti - mecanici sau biologici . Șefii celor doua zone , dupa comportament , pot fi asimilați unor administratori , directori executivi având in subordine totala parcul respectiv de roboti . Care roboti au implementat un soft specific.

A doua lume sau al doilea cer populata de una sau mai multe specii cu liber arbitru sau rațiune , ce pot vedea Proiecțiile primului cer si pot alege funcție de ...sentimente sau funcție de ars mathematica . Construcțiile acestei lumi sunt limitate intre lumina si absenta ei insa pot fi infinite funcție de dozaj.
    Exista niste limitări specifice si in aceasta lume pt a o menține in stare de funcționare . Se poate vorbi aici de softuri biologice . Lumea e guvernata de legea trinității : -1,0,+1 .
    Toate lucrurile bune ( dar si cele zis rele) vin in grupe de trei  :lol:

A treia lume , hmm , devine mai complicat. Amintesc doar ca vehiculul zburător din basmele române are maxim 12 perechi de aripi, câte o pereche pt fiecare ... cer sau dimensiune .

In fiecare din lumi se pot crea zone de excepție in care anumite legi nu funcționează .

Mai completează cineva pe acest subiect?

Offline Grifon

• Adaequatio rei et intellectus
  • Senior
  • Mesaje postate: 879
  • Adaequatio rei et intellectus
    • Vezi Profilul
  • Liked: 2088
  • Likes Given: 1431
« Răspuns #553 : 25 Octombrie 2017, 22:58:25 »

Mai completează cineva pe acest subiect?

Completare ? Frumoasă interogație ! Completare implică deja un acord cu baza, eventual un "plus" argument.
NU vă completez, d-le @fiulploii.
Ba chiar spun că, în conformitate cu Leibniz (si nu cu răstălmăcirea lui Voltaire - pe care îl dezavuez ca pe toți exponenții "iluminismului"), chiar trăim în "cea mai bună dintre toate lumile posibile".
Nu e vina - decât a noastră - că noi- nu suntem "cei mai buni dintre toți pâmântenii posibili".
Căci nu suntem...nu-i așa ?
Dac-am fi....si lumea ar arăta mai luminoasă.
Ca pont -amical . Înainte de a partaja "lumile"...n-ar strica o mai adâncă documentare privind "compartimentarea" Cerurilor.
Care n-au nicio treaba cu mărunțișul penibil pe care dvs. îl ridicați (constant) la rang suprem - INSIGNIFIANTA a.i.
Sunteți un fiu veritabil al contemporaneității care mie îmi repugnă, domnule @fiulploii.
Și - dezarmant ! - nici măcar nu pot să vă învinovățesc de asta...
Igitur cogito

Offline fiulploii

• MARE MAESTRU
    • Vezi Profilul
« Răspuns #554 : 26 Octombrie 2017, 11:05:45 »
Completare ? Frumoasă interogație ! Completare implică deja un acord cu baza, eventual un "plus" argument.
NU vă completez, d-le @fiulploii.
Ba chiar spun că, în conformitate cu Leibniz (si nu cu răstălmăcirea lui Voltaire - pe care îl dezavuez ca pe toți exponenții "iluminismului"), chiar trăim în "cea mai bună dintre toate lumile posibile".
Nu e vina - decât a noastră - că noi- nu suntem "cei mai buni dintre toți pâmântenii posibili".
Căci nu suntem...nu-i așa ?
Dac-am fi....si lumea ar arăta mai luminoasă.
Ca pont -amical . Înainte de a partaja "lumile"...n-ar strica o mai adâncă documentare privind "compartimentarea" Cerurilor.
Care n-au nicio treaba cu mărunțișul penibil pe care dvs. îl ridicați (constant) la rang suprem - INSIGNIFIANTA a.i.
Sunteți un fiu veritabil al contemporaneității care mie îmi repugnă, domnule @fiulploii.
Și - dezarmant ! - nici măcar nu pot să vă învinovățesc de asta...

Vai domnule Grifon! Un băiat finuț ca dumneata sa-si dea chiar așa in petec? Si nu e prima oară , stimabile când in lipsa de argumente pertinente se preferă atacul la persoană. Rușinică domnule Grifon!
   E adevărat ca poleiala subțire de politețe , cultură si maniere se menține greu in lipsa unei baze solide de educație si de aceea sunteți iertat insa aveți grijă să nu se mai repete daca doriți conversatii si nu monolog. Asta tot ca pont ...amical.

Interesantă reacția exacerbată si care nu vă face cinste absolut deloc . La teorie toți suntem tari așa precum spuneați “ nu e vina - decât a noastră - ca noi nu suntem cei mai buni dintre pământeni “ .
   Deși sunteți si Dvs un veritabil fiu al contemporaneității care va repugna sunt convins ca la inteligența de care dați dovada veți găsi o cale de a face vremurile suportabile . Un prim pas va sugerez sa nu mai luați totul in nume personal fiindca nu are nimeni nimic cu Augusta dumitale persoana .
   Si nu trăim sub dictatura astfel încât sa fii dumneata închizitorul de serviciu ce trebuie sa reteze drumurile ce nu se potrivesc cu o anumită optica oficială ...sau esti ?  :lol:

Recomand mai mult sport pt oxigenarea creierului si calmarea convulsiilor viscerale - știi dumneata de ce  .
O zi excelentă va doresc !